Fundacja DOROŚLI DZIECIOM

czynne od poniedziałku do piątku

w godz. od 8.00 do 15.00

Natalia Szymańska

 

Natalka urodziła się 02 lutego 2005 roku, razem z rodzeństwem i rodzicami mieszka w miejscowości Janowo, województwo kujawsko-pomorskie. Dziewczynka do 1,5 roku życia była zdrowym dzieckiem, niestety po tym czasie zachorowała na infekcje, oraz pojawiły się drgawki.
Po wszelkich badaniach stwierdzono padaczkę, a po tomografii głowy wykazano zaniki korowe płatów ciemieniowych. Natalka została pod opieką kliniki neurochirurgicznej i neurologicznej.
W 2010 roku zaobserwowano regresję rozwoju psychomotorycznego czyli padaczkę, następnie po badaniu TK głowy stwierdzono wodogłowie, w związku z czym założono zastawkę komorowo-otrzewnową. Po kolejnych badaniach w sierpniu 2010 roku stwierdzono obecność krwiaków przymózgowych oraz zmiany w okolicy blaszki czworaczej, dziewczynkę skierowano do pilnej operacji.
Po wszelkich badaniach na oddziale Hematologii i onkologii z powodu guza, podjęto decyzję o konieczności wykonania biopsji, po czym stwierdzono u dziecka glejak w niskim stopniu złośliwości, a do tego założono sondę żołądkową, ponieważ dziecko nie mogło przyjmować pokarmów.
Po operacji dziewczynka przestała chodzić, mówić, nie ma z nią kontaktu logicznego. Dla Natalki ciepły, rodzinny dom zamienił się w zimne i puste ściany Sali szpitalnej. Uczęszczała do przedszkola, była tam bardzo szczęśliwa i pełna energii. Niestety teraz jest inaczej, nie może biegać, bawić się z bratem. Jej stan wymaga długotrwałej i ciągłej rehabilitacji, która jest kosztowna. Do tego dochodzą wizyty lekarskie, badania kontrolne, dojazdy. Koszty leczenia są ogromne i mogą potrwać nawet kilka lat.
Dlatego mama Natalki, zwróciła się do naszej Fundacji Dorośli Dzieciom, o pomoc i udostępnienie konta, na którym zbierałaby środki finansowe na leczenie i rehabilitację córki.